Nohejbal

Nohejbal je brán všemi nezúčastněnými jako „malý“ sport, ovšem kdo jezdil a jezdí pravidelně na osady, do chatových oblastí a na různá hromadná shromáždění, dobře ví, že na každém plácku i volejbalovém hřišti jej kluci i chlapi „válí“.

Je to nenáročný sport, kde stačí síť, míč a alespoň čtyři hráči a je postaráno o zábavu na pár hodin!

Jenom zasvěcení však ví, že:

  1. po celém území České republiky je na několik stovek klubů, které jsou organizovány v Českém nohejbalovém svazu.
  2. od roku 1972 se hrají ligové soutěže a jsou známi mistři České republiky dvojic, trojic i jednotlivců.
  3. nohejbal jako Footballtenis – Futnet se hraje v několika desítkách jiných zemí!
  4. se pořádají Mistrovství světa a Evropy. Mnohonásobnými šampióny jsou třeba Slováci, ale i Maďaři a Rumuni. I naši získali a pravidelně získávají tituly Mistrů světa i Evropy.
  5. nedávné rozložení nohejbalu u nás bylo soustředěno zejména kolem Prahy, Plzně a Karlových Varů, ale v posledních letech se však k tomuto trojlístku přiřadil i okolí Brna!
  6. nohejbal hrají i ženy a dívky!

Nohejbalové oddíly TJ Útěchov

Ženy: http://www.tjutechov.cz/utechovzeny-nohejbal/

První opravdový trénink se uskutečnil 18. 8. 1997. Od tohoto roku se brněnské hráčky účastní pravidelně Mistrovství republiky žen, kdy v posledních letech začaly porážet dlouhodobé rivalky z Čech a staly se Mistryněmi ČR dvojic i trojic. Od roku 1999 ženy hrály Městskou soutěž družstev proti brněnským mužský týmům. V roce 2005 se poprvé vrhly do soupeření s ostatními ženskými družstvy z celé publiky a v roce 2008 a 2010 získaly titul Mistryň ČR družstev! Od roku 2007 vznikl také ženský tým B, který se začal účastnit druholigové soutěže, která má podobu pohárové soutěže. V letech 2010-2012 vyhrály holky z Útěchova téměř s dvojnásobnou převahou bodů.

V současné době je naše členská základna cca 25 hráček. Tréninky máme 2x týdně (přes léto) a 2x týdně (přes zimu- 1 trénink společný a 1 trénink individuální příprava). Každoročně pořádáme letní sustředění, účastníme se dlouhodobé soutěže a Druholigového poháru. Za náš tým hrají dvě reprezentantky ČR a Slovenské reprezentantky a současně mistryně světa a Evropy.

Chcete se přijít podívat a fandit?

Děvčata, chcete to zkusit s námi?

Hledáte koho sponzorovat?

Rádi přivítáme nové členky!

Kontaktujte nás: v.malatova@o2active.cz

Muži:

Členská základna se pohybuje kolem 15 mužů, kteří se účastní oblastních soutěžích jednotlivců i družstev. Trénují 1x týdně a každoročně se účastní turnajů v Brně a okolí, kde obsazují přední příčky.

Rádi přivítáme nové členy! Kontaktujte nás: m.kleiner@seznam.cz